فارغ از آن چیزی که مرلین مونرو گفته است؛ پاشنه‌های کفش بهترین دوست خانم‌هاست! مدل مناسب کفش می‌تواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد، ظاهر شما را عوض کند و هنگامی که وارد اتاقی می‌شود، سرها را به سمت شما برگرداند. تنها سوال این است که: کدام مدل برای شما بهترین است؟ هنگامی که صحبت از پاشنه کفش می‌شود، انتخاب‌هایتان بیشتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. چه به دنبال کفش‌های استیلتو با پاشنه‌های خیلی بلند باشید، چه کفش‌های پامپ شیک یا بوت‌های مد شده، مطمئن باشید که کلمه مد شامل همه آنها می‌شود. قبل از اینکه که بخواهید کفشی را انتخاب کنید، باید انواع مختلف پاشنه را بشناسید.

با 30 مدل پاشنه آشنا شوید

اکثر ما فقط می‌توانیم تفاوت بین دو یا سه مدل پاشنه را تشخیص دهیم. هر چند که مدل‌های بسیار زیادی برای پاشنه کفش وجود دارد. برای یاد گرفتن الفبای دنیای فشن و مد، ما اکثر مدل‌های رایج را برایتان در این مقاله گردآوری کرده‌ایم.

کفش پاشنه بلاک (Block Heel)

پاشنه بلاک علاوه بر اینکه خیلی زیباست وزن‌تان را نسبت به پاشنه‌های باریک‌تر، روی حجم بیشتری پخش می‌کند و فشار کمتری به قسمت جلو و سینه پایتان می‌آید در نتیجه هنگام ایستادن، احساس راحتی بیشتری می‌کنید.

1 2 تین بانی

کفش پاشنه کوبایی (Cuban Heel)

ed86a3dcbb6c89e226c43962f36ec488 تین بانی

پاشنه کوبایی از کفش‌ها مردانه الهام گرفته است. بلندی این مدل پاشنه از کوتاه تا متوسط است و در مدل‌های آنکِل بوت، آکسفورد، لوفر و دیگر مدل‌های کفش جلو بسته دیده می‌شود. در حالی که ظاهر این مدل پاشنه پر و پهن است اما می‌تواند ظاهر کمی مخروطی شکل داشته باشد که از بالا پهن و در انتها کمی باریک می‌شود.

کفش پاشنه کاما (Comma Heel)

این نوع پاشنه کفش که مطابق با مد روز هم هست، همانطور که از اسمش پیدا است ظاهری مانند کاما دارد. این ظاهر غیر عادی هلالی شکل یکی از مدل‌های به روز است که به طور غیر قابل باوری نگاه‌ها را به خودش جذب می‌کند.

3 2 تین بانی

کفش پاشنه مخروطی (Cone Heel)

Cone heel 1 تین بانی

پاشنه‌ای ضخیم و محکم در انتهای کفش قرار دارد که باعث می‌شود هنگام ایستادن احساس راحتی بیشتری کنید و نوک پاشنه، باریک و تیز می‌شود. پاشنه مخروطی می‌تواند برای همه مدل‌های کفش پاشنه بلند در اندازه‌های مختلف استفاده ‌شود. این مدل از پاشنه همیشه مد است.

کفش پاشنه دکوری (Decorative Heel)

آیا چیزی رویایی‌تر از پاشنه‌های زیبای دکوری سراغ دارید؟ هنگامی که طراحان کفش خلاقیت‌هایشان بروز می‌کند، نتیجه‌اش حیرت انگیز می‌شود. البته اگر بتوانیم چنین کفش‌های ظریف و زیبا را هر روز هفته بپوشیم.

Decorative Heel تین بانی

کفش پاشنه فلر (Flare Heel)

Flare Heel تین بانی

دقیقاً مانند شلوار فلر، این مدل پاشنه در دوران دگرگونی و تحول مد یعنی دهه هفتاد محبویت بسیاری به دست آورد. ویژگی پاشنه مدل فلر این است که انتهای کفش باریک‌تر است و به آرامی به سمت نوک پاشنه پهن می‌شود.

کفش پاشنه فرانسوی (French Heel)

پاشنه‌های فرانسوی که همچنین با نام پاشنه لویی یا پفی نیز شناخته می‌شوند، نوع دیگری از مدل پاشنه قرقره‌ای است. فقط مانند مدل قبلی، پاشنه فرانسوی در انتهای کفش پهن است، وسط پاشنه نازک می‌شود و بلافاصه به سمت پایین و نوک پاشنه منحنی می‌شود. اغلب آنها در اندازه کوتاه دیده می‌شوند.

French heel 1 تین بانی

کفش پاشنه بلند (High Heel)

high heels تین بانی

پاشنه بلند در انواع مدل‌ها و اندازه‌ها وجود دارد. هر پاشنه‌ای که حداقل ده سانت و بیشتر بلندی داشته باشد در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد. رایج‌ترین مدل‌های کفش که با پاشنه‌های بلند تولید می‌شوند پامپ، استیلِتو و صندل‌های پاشنه بلند هستند.

کفش پاشنه بچه گربه‌ای (Kitten Heel)

اگر هنگام راه رفتن با کفش‌های پاشنه بلند احساس راحتی نمی‌کنید یا قدتان بلند است اما نمی‌خواهید بخاطر آن از پوشیدن کفش‌های زیبای پاشنه بلند خودداری کنید، پاشنه بچه گربه‌ای برای شما عالی است. این مدل از پاشنه معمولاً نازک و همیشه حدود 7 سانتی‌متر بلند است.

587965005836adab35bc17d8136b3343 تین بانی

کفش پاشنه متوسط (Medium Heel)

medium heel تین بانی

اندازه این مدل پاشنه برای استفاده در محل کار و استفاده روزمره عالی است. اندازه پاشنه چیزی بین 7 تا 10 سانتی‌متر است که استفاده از آن در محل کار ایده‌آل می‌کند. با استفاده از این مدل پاشنه، حالت بدن شما زیباتر نشان داده می‌شود، بدون اینکه فشار زیادی به پاشنه پایتان وارد شود.

کفش پاشنه نازک (Slim Heel)

پاشنه نازک انتخابی جذاب است برای شام خوردن در رستورانی شیک یا مراسمی که باید در آن پیراهن بپوشید. پاشنه نازک و بلند ظاهر پاهای شما را کشیده و زیبا و قدم‌های شما را خیره کننده می‌کند.

slim heel تین بانی

کفش پاشنه قرقره‌ای (Spool Heel)

Spool Heel تین بانی

این مدل پاشنه دکوری در طول دوره‌های باروک و روکوکو اروپا باب شده است. شکل ساعت شنی آن شبیه به قرقره‌ چرخ‌های خیاطی قدیمی است که اسم این مدل پاشنه نیز از همان‌ جا گرفته شده است.

کفش پاشنه مربعی (Square Heel)

پاشنه مربعی مانند پاشنه بلاک، اغلب جز پاشنه‌های ضخیم و مربعی شکل به حساب می‌آید. این مدل پاشنه در ترکیب با یک جفت کفش‌ پامپ نوک تیز فوق‌العاده شیک به نظر می‌رسد و غالباً در بوت و سایر مدل‌ کفش‌ها نیز دیده می‌شود.

square heel 1 تین بانی

کفش پاشنه کوبایی پهن (Thick Cuban Heel)

Thick Cuban Heel تین بانی

پاشنه کوبایی پهن، همان پاشنه کوبایی اما با ظاهری پهن‌تر است. این مدل پاشنه عموماً برای بوت‌های بلند، آنکِل بوت و دیگر کفش‌های محکم و بزرگ استفاده می‌شود.

کفش پاشنه خیلی بلند (Very High Heel)

پاشنه خیلی بلند می‌تواند تقریبا تا 20 سانتی‌متر بلند باشد. در واقع آسمان است که ما را محدود می‌کند. معمولاً این کفش‌ها در قسمت جلویی خود لژ دارند تا پا بیش از حد کش نیاید و هنگام راه رفتن با آنها احساس راحتی بیشتری داشته باشید. 

3446b667c00ef3ef89ab7a94fbfae0bb تین بانی